October 6, 2022

Kaко да се скроти апетитот ако сте постојано гладни

Смирете го апетитот со овој фантастичен напиток од хељда.

Еве како да го направите: Намирниците богати со целулоза можат да ве заситат.

Се што e потребно да направите: три лажици брашно од хељда ставете ги во една чаша ладна вода и мешајте, во сад на оган ставете еден литар вода да зоврие и во водата која врие додадете ја чашата со разматеното брашно од хељда, се добро измешајте и варете на тивок оган повремено мешајќи од пед до седум минути.

Кога ќе се олади смесата можете да и додадете една лажица мед.

Чувајте ја во фрижидер и консумирајте по една чаша пред јадење.