January 22, 2022

Села ги утна празниците – наместо Божик честиташе Велигден

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, на денешната прес-конференција по грешка наместо божикните ги честиташе велигденските празници.

-Исто така, сакам да ги честитам сите верски празници, велигденските празници, порача Села.

Присутните го коригираа дека станува збор за божиќни празници, а лидерот на Алијанса за Албанците за кратко се поправи.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=437369288131470