January 23, 2022

(Видео) Сpбите го вooдушевија Ѓоковиќ: Му скандираа и пееа четири часа пред хотелот – Ѓоковиќ им се јави од прозор!

Голем број луѓе протестираат. Во еден момент и самиот Новак ги поздравил од прозорец!

Насобраните го скандираат Ѓоковиќ и бараат тој итно да биде ослободен.

Покрај голем број српски знамиња, има и македонски и грчки симболи. Сето тоа е придружувано од полицајци кои се распоредени околу демонстрантите. Нема никакви инциденти и се се одвива без проблеми.

Во Мелбурн моментално е вечер (22 ч.), а судејќи по инцидентите на лице место, насобраните немаат намера да се разделат.

Пред сместувањето на Новак во моментов грми „Ѓурѓовден“. Атмосферата е навистина фантастична и нема сомнеж дека позитивно влијае на Ноле.

Можеме само да замислиме што ќе се случува на Австралија опен, се додека Новак ја добие поканата за настап на првиот Грен слем во сезоната.

Протестот заврши нешто пред полноќ.