October 6, 2022

Утро кочaн ладно со температyри до -8 степени, од петок снег во делови од Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за следните денови

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Утринските температури насекаде ќе се спуштаат под нула и ќе бидат во интервал од -8 до -2 степена. Од петок ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. На планините и на некои повисоки места врнежите повремено ќе преминуваат во снег.

Прогноза за 03.12.2021 Минимална температура: 2°C до 8°C Максимална температура: 9°C до 15°C Променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд. На планини врнежите ќе преминуваат во снег.

Еве како да го регулирате крвниот притисок од дома за само неколку дена! Прогноза за 04.12.2022 Минимална температура: 1°C до 7°C Максимална температура: 6°C до 12°C Променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне облачноста ќе се намалува.

Прогноза за 05.12.2021 Минимална температура: -3°C до 3°C

Максимална температура: 7°C до 13°C Променливо облачно со слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен јужен ветер. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд.