October 6, 2022

Рецепт за карфиол со сирење: На оваа комбинација нема да и одолеат ниту децата

Кога ќе го пробате овој рецепт, сигурно ќе го споделите со вашите пријатели кои се гурмани и љубители на храната.

Во прашање е карфиол со сирење и бешамел сос. Најдобро од се е што се спрема за час време.

Состојки: Брокула, карфиол, бибер, сол, бешамел сос, кашкавал по избор

Во огноотпорен сад ставете ги карфиолот и брокулата.

Додадете ги зачините, па прелијте со бешамел сосот. Одозгора изрендајте го сирењето.

Печете и уживајте.