October 6, 2022

Никогаш во животот не сум била болна: Јелена Карлеуша отkри што јаде

Јелена Карлеуша е позната по тоа што не јаде месо, но сепак не ги избегнува сите намирници од животинско потекло.

– Здравјето апсолутно само влегува во устата. Здрави сте колку што се храните здраво. На крајот на краиштата, погледнете се голи во огледало. Сликата јасно ќе ви каже каде грешите, изјави пејачката.

– Никогаш не сум бил болна во мојот живот, а мислам дека тоа се должи на исхраната без месо, со минимум животински протеини во форма на јајца, риба и млечни производи. Јас на прво место јадам многу овошје , а потоа зеленчук.

Јелена вели дека нема пороци.

-Никогаш во животот не сум пиел кафе, пијам најмалку три литри вода дневно. Ги презирам слатките, објаснила Карлеуша што друго е суштината на нејзината исхрана.

За добар изглед ги користи најмрсните креми за лице и тело. Таа не крие дека за одржување на линијата и убавината неопходна е лавовска мотивација. Воедно е и голем поддржувач на естетската хирургија.

– Воодушевена сум од достигнувањата во таа област!, вели таа. Имам план како ќе изгледам добро на осумдесет години. Накратко, ќе бидам мегариба уште долго време, најавува Јелена.