October 6, 2022

Дневен хopоскоп: Сите знаци имаат свои здравствени проблеми, еве на што се најслаби

Дневен хороскоп за 07.12.2021

ОВЕН

Работа: Одложете ги термините за друг ден и уживајте. Вашата работа нема да побегне. Намалете темпо.

Љубов: Доколку сте во брак, денес е многу добар ден за вас бидејќи имате максимална поддршка од партнерот.

Здравје: Вкочанетост и болки во грбот.

БИК Работа: Потребно е малку време за да се реализира сè што сакате. Денеска нема да напредувате многу.

Љубов: Препуштете се на уживањето со партнерот, нема потреба да инсистирате да разговарате за проблемите.

Здравје: Висок шекер, можни проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ќе ги извршувате сите задачи многу брзо и лесно. Ќе имате доволно време за себе. Понекогаш можете да ги направите работите како што треба.

Љубов: Ви се смешка ново познанство на јавно место. Се препорачува да не бидете лажно срамежливи.

Здравје: Нема поголеми проблеми денес.

РАК

Работа: Бидете задоволни со она што го имате. Не барајте понатаму. Не е време за какво било изнуда на правдата.

Љубов: Не ве интересираат премногу нови авантури на љубовен план. Преферирате релаксација и осаменост.

Здравје: Не се форсирајте!

ЛАВ Работа: Имате малку поголеми проблеми со концентрацијата. Уморни сте. Најдете време за одмор.

Љубов: Можно е да сте целосно збунети, бидејќи личноста со која се обидувате да флертувате постојано ви испраќа измешани сигнали.

Здравје: Слаба циркулација на нозете.

ДЕВИЦА Работа: Грижете се за вашите финансии и поставете граници. Можни се и неочекувани трошоци.

Љубов: Задоволни сте, бидејќи успеавте да го привлечете вниманието на личноста која ви се допаѓа. Имате шанса да уживате.

Здравје: Мала главоболка.

ВАГА

Работа: Не донесувајте избрзани одлуки. Доколку се занимавате со приватен бизнис, можете да очекувате негативни изненадувања.

Љубов: Препуштате им се на емоциите. Решивте денеска да му ја препуштите контролата на партнерот и едноставно да се исклучите.

Здравје: Барате емоционална рамнотежа.

ШКОРПИЈА

Работа: Грижете се за вашето однесување. Ароганцијата може да ве стави во помал конфликт со претпоставените. Бидете поголеми дипломати!

Љубов: Ви се допаѓа нова личност, иако веќе имате партнер. Вие самите не сте сигурни во која насока ќе одите.

Здравје: Чувствителен нервен систем.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Направете планови за следната недела за некои работи да не ве изненадат.

Љубов: Зрачите со посебна енергија и лесно го освојувате вниманието на повеќето припадници на спротивниот пол.

Здравје: Можен пад на имунитетот. Подобрете го преку редовно внесување на витамини и минерали.

ЈАРЕЦ

Работа: Не сакате никому да ја препуштите менаџерската позиција и затоа да развиете план за успех на полето на работата.

Љубов: Ќе уживате во прегратката на саканата личност. Максимално сте опуштени. Разговарајте за одење на краток одмор.

Здравје: Потребен ви е одмор и релаксација.

ВОДОЛИЈА

Работа: Лесно ќе игнорирате некои важни информации ако оцените дека овој чекор е точен. Не се откажувате лесно од довербата.

Љубов: Иако постои личност која упорно ви се додворува, вие не сте заинтересирани.

Здравје: Проблеми со синусите.

РИБИ

Работа: Остатокот од викендот сакате да го поминете не размислувајќи за работа. Ќе ја одбиете понудата за нова деловна соработка.

Љубов: Вашиот сопружник многу добро ве познава и не можете да сокриете некои од вашите слабости од него.

Здравје: Подобрете ја кондицијата.